adsense

Anaokulu ve ilkokul birinci sınıf öğrencileri yüz yüze eğitime başladı.

 Anaokulu ve ilkokul birinci sınıf öğrencileri yüz yüze eğitime başladı.

 
Okullarda yüz yüze eğitim, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından anaokulunda ve ilkokul birinci sınıfta haftada bir olmak üzere seyreltme yaklaşımı kullanılarak başlatıldı.

 

Yeni eğitim döneminde anaokulu ve ilköğretimin ilk yılında yüz yüze eğitim başlıyor Koronavirüs salgını nedeniyle bu eğitim uzaktan yürütülüyor.

 

Uyum planı okul açılışının ilk haftası olan 21-25 Eylül tarihleri arasında okul öncesi eğitim kurumlarında ve ilkokullarda "bir günlük yüz yüze eğitim" şeklinde başlayacak.

 

Öğrencilerin yüz yüze eğitime katılma zorunluluğu yoktur ve veliler öğrencilere yazılı bir başvuru yapmadan gönüllü olarak uzaktan eğitime devam etme hakkı verebilir.

 

Uyum planı 21-25 Eylül haftasında okul yönetimi ve öğretmen tarafından belirlenecek.Okul öncesi eğitim kurumunda bir gün sürecek.Etkinlik süresi 30 dakika 5 dakika olacak.İlkokul birinci sınıf 5 dakika 30 dakika olacak. 10 saat. Her 1 dakikada 1 gün dinlenmeyi planlandı.


Sınıf büyüklüğünün sosyal mesafe kurallarına göre iki ayrı gruba ayrılması ve her grup için okul uyum planının farklı tarihlerde yapılması sağlanacaktır.


Mola sırasında, öğrenciler sosyal mesafeyi gözlemlemek için gerekli rehberliği alacaklar. Entegrasyon haftasından sonraki hafta (28 Eylül - 2 Ekim arası) ve ardından haftada 2 gün, her biri 30 dakika olmak üzere toplam 5 sınıf yüz yüze eğitim olacaktır. Dersler arasında 10 dakikalık bir ara vardır.


Okul idaresi, molalar sırasında öğrenciler arasındaki sosyal mesafeyi korumak için sorumluluklar da dahil olmak üzere gerekli planları yapacaktır.


Okul tarafından hiçbir ziyaretçi kabul edilmedi

Bu süreçte zorunlu olmadıkça ziyaretçiler okul tarafından kabul edilmeyecek, gerektiğinde ziyaretçiler kayıt altına alınacak ve önlemlere göre kabul edilecektir.


Entegrasyon programı etkinlikleri sırasında okul öncesi ve birinci sınıf çocukları sağlıklı yaşam hakkında bilgilendirilecek. Hijyen, sosyal mesafe, korku ve kaygıdan kurtulma gibi faaliyetlerin yanı sıra öğrencilerin okulu ve personelini anlamaları için bazı etkinlikler düzenlenecek.

"Sağlık yok, eğitim yok" sloganıyla gerçekleştirilen faaliyetlerde tüm paydaşlar konu ve beklentileri takip etmelidir.

Örnek başlık, öğretmene "kendi benzersiz araştırmasını" yürütmesi için rehberlik edecektir: çocuk etkinlikleri, sağlıklı yaşam etkinlikleri (hijyen kurallarına uygun olarak), sosyal mesafe kurallarına uygun etkinlikler (sınıfta), aile toplanma etkinlikleri, korku ve kaygı giderme, öğrenme merkezi / Okul kısmının tanıtımı, sınıf kurallarının tanıtımı ve faaliyetleri şu biçimleri alacaktır: sağlıklı yaşam aktiviteleri (beslenme kurallarına uygun), sosyal mesafe uyum aktiviteleri (okul dışı), okulun ve çalışanlarının tanınması, sağlıklı yaşam aktiviteleri (okul sonrası beslenme ve sağlık).

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.