adsense

Android için WhatsApp Üzerinden Para Gönderme İşlemi Nasıl Yapılır?

WhatsApp para gönderme Türkiye Whatsapp para WhatsApp ta para transferi dönemi başladı WhatsApp para kazanma Para transferi


WhatsApp Pay bu yıl resmi olarak piyasaya sürülecek, ancak bu dönemde Hint mesajlaşma platformları üzerinden ödeme yapabilirsiniz. WhatsApp, para havalelerini kolaylaştırmak için ülkenin Birleşik Ödeme Arayüzü (UPI) çerçevesini kullanır. WhatsApp üzerinden ödemeye aşağıdaki şekilde başlayabilirsiniz.Whatsapp’dan Para Aktarımı Nasıl Yapılır?

WhatsApp'taki bu ödeme sisteminin nasıl çalıştığını açıkladı. İlk olarak, kullanıcının ilişkili bir banka hesabı oluşturması gerekir. Bu özelliği etkinleştirdikten sonra, cep telefonu numaranız ve banka hesabınız ile eşleştirileceksiniz. "Ödeme" ekranınızdan bankanız aracılığıyla SMS gönderilecek ve gerekli SMS doğrulama onayını aldıktan sonra para gönderebilirsiniz.

Daha sonra, listelenen bankalardan kullanmak istediğiniz bankayı seçecek ve banka hesabınızla eşleştireceksiniz. Ardından para göndermek istediğiniz kişinin WhatsApp profilini açın.

Burada, bu kişiye gönderilecek "Ödeme" adında yeni bir etiket göreceksiniz. Buraya Tıkla. Bu tuşa bastığınızda, göndermek istediğiniz miktarı girin; onay kodu telefonunuzda görünecektir. Onaylandıktan sonra, karşı tarafa mesaj olarak gönderdiğiniz para, pozisyon veriyormuşsunuz gibi tutarla birlikte diğer tarafta görünecektir.

Ödeme yöntemi nasıl ayarlanır?

Facebook Pay'i kurduktan ve desteklenen banka kartını veya banka kartı etkinleştirilmiş kombinasyon kartını doğruladıktan sonra, arkadaşlarınızdan ve ailenizden para gönderip alın. Satıcılara ayrıca desteklenen kredi kartlarını kullanarak ödeme yapabilirsiniz.Ödeme yöntemini ayarlayın:

 

-Para göndermek istediğiniz sohbet odasını açın> Ekle> Öde'ye tıklayın.

-Facebook Pay ekranında Devam'ı tıklayın.

-Faucet, WhatsApp’ın ödeme koşulları ve gizlilik politikası, Facebook’un ödeme koşulları ve --gizlilik politikası ile Cielo’nun şartlarını kabul edin.

-6 basamaklı bir Facebook ödeme PIN'i oluşturun.

-Facebook Pay PIN'inizi onaylamak için tekrar girin> İleri'ye tıklayın.

-PIN'i manuel olarak girmek yerine parmak izinizi kullanmak için "Parmak İzini Kullan" a dokunun. Aksi takdirde, PIN kodunuzu manuel olarak girmek için Atla'yı tıklayın.

-Tam yasal adınızı ve soyadınızı girin, ardından CPF girin> İleri'yi tıklayın.

-Kart bilgilerinizi ekleyin. Buna banka kartı numaranız, son kullanma tarihiniz ve CVV dahildir.

-Kaydet'i tıklayın.

-Kart bilgilerini ekledikten sonra kartınızı doğrulayabilirsiniz. Kartınızı nasıl doğrulayacağınızı öğrenmek için bu makaleyi okuyun.

Ya da Diğer seçenekler> WhatsApp ayarları> ödeme> Facebook Pay> devam et seçeneğine dokunarak Facebook Pay'i kurabilirsiniz. Ayrıca bir kredi kartı ekleyebilir ve onu yalnızca iş harcamalarını ödemek için kullanabilirsiniz.

Android için WhatsApp’ta ödemeler nasıl ayarlanır?

WhatsApp üzerinden ödeme yapmaya başlamak için önce banka hesabınızı hizmete bağlamanız gerekir. UPI esas olarak telefon numaranızı kullanır ve hizmet Hindistan'daki tüm büyük bankalar tarafından kullanılabilir. İşin en iyi yanı, bankanızın bir UPI hesabı olmasa bile, WhatsApp sizin için bir UPI Kimliği oluşturacağı için ödeme seçeneğini kullanmaya devam edebilirsiniz. Bilmen gereken şey budur:

-WhatsApp'ı uygulama çekmecesinden veya ana ekrandan açın.

-İşlem taşma menüsünü seçin (sağ üst köşedeki üç dikey nokta).

-Öde'yi tıklayın.

-Yeni bir ödeme yöntemi eklemeyi seçin.

-Kabul et'i seçin ve başlamaya devam edin.

-Listeden bankanızı seçin. İdeal olarak, bu sizin ana UPI hesabınız olmalıdır.

-Şimdi telefon numaranızı doğrulamanız gerekiyor. Kullandığınız WhatsApp numarasının banka hesabınızda kayıtlı numara ile aynı olduğundan emin olun. Anında SMS doğrulaması ile banka hesabınızı doğrulayın. İzne tıklamak, WhatsApp SIM kartınızın hesabınızda kayıtlı olduğunu doğrulamanıza olanak tanır.

-WhatsApp'ın hesabınızı doğrulamak üzere bir metin göndermesine izin vermek için tekrar İzin --Ver'i tıklayın.

-WhatsApp şimdi bankanızda doğrulayacak ve numaranızla kayıtlı tüm hesapları çıkaracaktır. ---Ödeme kurulumunu tamamlamak için kullanmak istediğiniz öğeyi seçin.

-WhatsApp Payments kurulumunu tamamlamak için Finish'i tıklayın.

-Şimdi ödeme sayfasında ödeme yöntemini görmelisiniz.

Android için WhatsApp’tan nasıl para gönderilir?

WhatsApp üzerinden para göndermek çok kolaydır. Ödeme seçenekleri doğrudan iletişim penceresinde görüntülenir ve transfer (veya talep) mümkün olduğunca sorunsuzdur:

Para göndermek istediğiniz kişiyi seçin.

Konuşma penceresindeki klip simgesini seçin.

Ödemeyi seçin

Göndermek istediğiniz miktarı seçin (ayrıca bir not ekleyebilirsiniz).

UPI PIN kodunuzu girin.

İşlem tamamlandıktan sonra, doğrudan konuşma penceresinde bir onay mesajı göreceksiniz.

bu kadar. WhatsApp Pay'i bu yıl başlattıktan sonra WhatsApp daha fazla özellik ekleyecek, ancak aynı zamanda UPI'yi kişilerden para göndermek ve almak için kullanabilirsiniz.


Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.