adsense

Bill Gates'in Covid-19 açıklaması! Koronavirüs salgını ne zaman bitecek? Tarih verdi!


Bill Gates, koronavirüs (covid-19) salgını hakkında yeni bir açıklama yaptı ve pandeminin bitiş tarihi için tahminlerini paylaştı.

Amerikan teknoloji şirketi Microsoft'un kurucusu Bill Gates, yeni tip corona virüsünün neden olduğu covid-19 hastalığına ilişkin yeni bir açıklama yaptı. Koronavirüs salgını ne zaman bitecek? Bill Gates bir tarih vererek tahminini açıkladı.

Bill Gates, Fox News'e Pazar günü verdiği röportajda, salgının 2022'nin sonuna kadar devam edebileceğini belirtti. Gates ayrıca bunun tarihteki en iyi durum olduğunu vurguladı.

Corona virüsü aşısının 2021'in ilk aylarında hazır olmasını beklediğini belirten Gates, hayatın normale dönmesi için en az bir yıl daha gerekeceğini iddia ediyor.

Gates daha önce “7 milyar insanı aşılamak için 14 milyar doz aşı üretilmesi gerektiğini söyledi. Böyle bir şey asla yapılmadı.

Başkanı olduğu Bill ve Melinda Gates vakfı aracılığıyla eşiyle birlikte corona virüsü aşılama çalışmalarını destekleyen Gates, aşının hazır olduğunda ihtiyacı olan herkese ulaşmasının önünde engeller olduğunu belirtti.

Gates, ABD de dahil olmak üzere zengin ülkelerin bu alanda daha fazla destek vermesi gerektiğinin altını çizdi.

20 yıl önce özel yatırımcılar, UNICEF, WHO gibi kuruluşların yanı sıra aşı sektörünün temsilcilerinden oluşan Aşı ve Bağışıklama Küresel İşbirliği'ni (GAVI) başlatan Bill Gates, Bill ve Melinda aracılığıyla işbirliğine mali destek veriyor. Gates Vakfı. Vakıf, İngiltere'den sonra işbirliğinin en büyük destekçisidir.

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.