adsense

HES kodu nasıl alınır ... Hayat Eve Sığar kodu nasıl alınır?

HES kodu nasıl alınır... Hayat Eve Sığar kodu nasıl alınır?

Şehirler arası seyahat ederken, birçok kuruma girerken ve ÖSYM sınavları sırasında bir HES kodu almanız gerekir. Sağlık Bakanlığı tarafından hayata geçirilen Hayat Eve Sığar (HES) uygulaması ile corona virüs salgını ile birlikte virüsün izlenmesi için girişimde bulunuldu. HES kodu bu şekilde alınır ... 22 Eylül 2020-12: 07 Haberler Gündem HES kodu nasıl alınır ... Hayat Eve Sığar kodu nasıl alınır?Covid-19 hastalığı riski altında olup olmadığınızı güvenle paylaşmanıza olanak tanıyan HES kodunu almanın birçok farklı yolu vardır. Hayat Eve Sığar uygulamasına ilgi, farklı kurum ve kuruluşlara girebilmek için gerekli olan HES kodlarından dolayı artıyor. Şifresi nedir?

 

 HES (Hayat Eve Sığar) kodu, Covid-19 hastalığını operasyonda veya kontrollü bir sosyal yaşam içinde ziyaret ederken herhangi bir risk alsanız da, kodu kurumlar ve kişilerle güvenle paylaşmanızı sağlamak içindir. Paylaşılan HES kodunu kurum tarafından sağlanan uygulama veya hizmet üzerinden sorgulayabilirsiniz.

 

Bu kod sadece kullanacağınız şehirlerarası toplu ulaşım araçlarında geçireceğiniz süre boyunca karşılaşacağınız bulaş riskini azaltmak amacına hizmet etmektedir. Covid-19 ya da temaslı olan vatandaşlarımız toplu ulaşım aracı kullanamayacaktır. Birlikte seyahat ettiğiniz diğer kişilerin sonradan Covid-19 testinin pozitif olması halinde sizi bilgilendirebilmemiz için kullanılır.

 

Ürettiğiniz HES kodlarının tüm yönetimi sizdedir. HES kodlarınızı istediğiniz süre kadar paylaşabilir ya da silebilirsiniz.

 

HES KODU NASIL ALINIR?

 

– HES uygulaması üzerinden “HES Kodu İşlemleri” bölümüne girilir. “HES Kodu Oluştur” butonun tıklanır. KOD kullanım süresi seçilir ve KOD oluşturulur.

 

– HES yazıp aralarında boşluk bırakılarak sırasıyla; T.C. Kimlik Numarası, T.C. Kimlik Seri Numarasının Son 4 Hanesi ve Paylaşım Süresi (gün sayısı olarak) yazılır ve 2023’e SMS olarak atılır.

 

– HES Kodu, E-Devlet internet sayfası üzerinden alınır.


Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.