adsense

Instagram, Türkiye’de Kullanıcılara Para Kazandıran Yeni Sistemini Test Edecek

Instagram, Türkiye'de reklam ve rozet satın alınabilecek sistemi de test edecek ve bazı ülkelerdeki kullanıcılar için içerik üreten ıgtv dahil. Bu sistemin daha fazla içerik oluşturucuyu çekerek kullanıcı sayısını artırması bekleniyor.

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri olan Instagram, içerik oluşturuculara para kazanmak için IGTV'de reklamlar ve satın alınabilir rozetler sunacak. 15 saniyeye kadar sürecek reklamlardan elde edilen gelirin bir kısmı, uygulamadaki içerik oluşturuculara verilecektir. Açıklamaya göre yayınlanacak reklamlar YouTube'a benzer atlama özelliğine sahip olacak.

The Verge tarafından yayınlanan haberde, reklam sistemi ile birlikte IGTV'de yayınlanacak videoların daha katı kurallarla takip edileceği belirtildi. Telif hakkı ve uygunsuz içerik gibi videoları barındıran platform, bu adımla biraz daha YouTube'a benziyor gibi görünüyor.

Rozet geliyor

IGTV, Instagram'ın uzun video paylaşım uygulamasıdır. Reklam fonksiyonunun yanı sıra abonelerin satın alabileceği "rozetleri" de olacaktır. Bu rozeti satın alan abonelerin yorum yaparken adlarının yanında özel bir simge olacaktır. Ayrıca rozet alıcılarının özel içeriğine de erişebilecekler. Rozet için harcanan para içerik oluşturucuya gidecek.

IGTV'nin rozet sistemi farklı seviyelerde satın alınabilir. Bu kalitelerin fiyat aralığının 1 ile 5 dolar arasında olduğu açıklandı. Rozetler öncelikle Türkiye, Amerika Birleşik Devletleri, Almanya, Brezilya, Birleşik Krallık, Fransa, İtalya ve Meksika'da test edilecek.

IGTV bir Instagram platformudur, YouTube'un rakibi olmasına rağmen insanların ilgisini çekmemiştir.Amaç, reklam sistemi ile daha fazla içerik oluşturucuyu çekerek YouTube için rakip bir platform oluşturmaktır.

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.