adsense

Ne Gibi Kısıtlamalar Gelecek ??Kabine bugün toplanıyor: Erdoğan'ın kısıtlamaları masada 

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, önceki gün yaptığı açıklamada, “şimdi tekrar baskıdan kurtulmalıyız” dedi ve bu kısıtlama bu akşam kabine toplantısında tartışılacak. Alışveriş merkezleri ve marketler gibi toplu alanlarda yeni önlemler tartışılacak.

 

Bu akşamki kabine toplantısında, vaka sayısını artıran ve önlemlere uymayan iller ve bölgelerdeki yeni kısıtlamalar, bilimsel komitenin tavsiyelerini tartışmak için toplantıda gündeme alınabilir. Kapalı, kalabalık yerlerde (örneğin alışveriş merkezleri, marketler, parklar) sıkılaştırma önlemleri veya kısıtlamalar getirilmesi masadaki en önemli konulardır.

 

Öte yandan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca (Fahrettin Koca), koronavirüsün başlangıcını, vaka sayısındaki artışın nedenlerini, tedavi sürecini ve aşılama ile ilgili araştırmaları tanıtacak. Görüşmede, kalkan mesafesi kurallarını ihlal edenlere ve tecrit bölgesini ihlal edenlere karşı daha sıkı tedbirler alınmasına karar verilebileceği söylendi.

 

Geçen Konuşmada Erdoğan ne dedi?

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cuma namazının ardından koronavirüs vakalarındaki artışı değerlendirirken şu açıklamayı yaptı:

 

"Uyarımıza maalesef halkımız dikkat etmedi. Endişe duyulan illerde vaka sayısında azalma olduğunu fark ettik. Biraz gevşemenin ardından vaka sayısının aniden artmaya başladığını gördük, özellikle Ankara ve İstanbul'da.

 

Bu nedenle Bilim Kurulu ve Sağlık Bakanlığı önlemleri artırmalıdır. Toplu taşıma, düğün mekanları gibi yerlerde yaklaşımımızı daha istikrarlı hale getirdik. Bundan hoşlanmadık. Bunun nedeni çalışanlarımıza olan duyarlılığımızdır. Bu yüzden halkımızın hiçbir sorunu olmamalı. Bazı illerde şimdiden olumlu değişimler başladı. "

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.