adsense

Bakanlık Açıkladı! İşte Hileli YiyeceklerTarım Bakanlığı zaman zaman gıda ihlallerini duyuruyor. Çayda at eti ve boyalar var. Ancak aklınıza gelmeyecek başka numaralar da var. Tarım ve Orman Bakanlığı, taklit ve tağşiş olduğu tespit edilen ürün ve firmaların listesini kamuoyu ile paylaşmaya devam ediyor. Bakanlık geçtiğimiz günlerde 91 şirketten 113 parti ürün listeledi. 2012 yılından bu yana toplam 3.605.605 parti ürün tağşiş ve taklitler listesine dahil edilmiştir.


 DÖNER

Kilogram et fiyatı belli. 150-200 gram don etinin fiyatının 150-200 gram etten nasıl daha ucuz olduğunu hayal edin. Cevap basit: Bazı restoranlar ve büfeler mangal için soya kıyma, tavuk ve hindi kullanıyor. Sahte kebaba hayvan iç organları, bağırsaklar, hayvan toynakları, tavuk budu da eklenir. Bu karışımı anlamamak için renklendirmek için de toz şerbeti kullanılır. İÇECEKLERİ MASADA AÇTIRIN

 Aslında Türkiye'de sundukları portakal cennetlerinin çoğu taze sıkılmış portakal suyudur. Bardakta olan ancak masanın üzerinde açılmayan gazlı içecekler aslında bildiğiniz markanın ürünleri değildir.Yanınıza bir şişe alın ve masaya yanınızda götürün!

 


YEDİĞİMİZ ANTEP FISTIĞI ANTEP FISTIĞI DEĞİL RESMEN BEZELYE YİYORUZ

 Tatlılarda kullanılan Antep fıstığı yerine yeşil kaplamalı bezelye ve fıstık kullanılıyor. Özellikle tereyağlı satılan baklava tatlılara tereyağı aromaları veya margarin eklenir. Baklava şerbeti, şeker yerine çok fazla tatlandırıcı ve mısır dekstroz kullanır. Ceviz yerine nohut unu ve şeker yerine mısır şurubu kullanılması da yaygındır.


Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.