adsense

Whatsapp Her Sohbet İçin Farklı Duvar Kağıdı Nasıl Yapılır?

WhatsApp'ın Android beta sürümü güncellendi. Bu güncelleme, bir süre önce görülen duvar kağıdı özelleştirme özelliğini yeniden getirdi. Henüz geliştirme aşamasında olan özelliğin kullanıma ne zaman sunulacağı şu an için bilinmiyor.

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp'ın Android Beta sürümü güncellendi. Güncelleme ile WhatsApp'ın Android beta sürümü "2.20.200.11" e yükseldi ve yakında piyasaya sürülecek etkileyici özellikleri ortaya çıkardı. Bu özelliğin kararlı sürümü ile kullanıcılar, WhatsApp sohbetlerinde duvar kağıtlarını gerektiği gibi özelleştirebilecekler.

Aslında WhatsApp geliştiricilerinin bu özellik üzerinde bir süredir çalıştıkları biliniyordu. Ancak, özellik hala geliştirme aşamasında. En son Beta sürümü, duvar kağıdı özelleştirme işlevinin gittikçe daha iyi hale geldiğini gösteriyor. Peki bu özellik kullanıcılara ne sağlayacak?

WhatsApp'ın yeni özelliğiyle kullanıcılar, yeni bir ayar menüsüyle karşılaşacak


Yukarıdaki resimde bulunan ayarlar menüsü, WhatsApp'ın yeni özelliklerine yakın bir anahtar detaydır. Kullanıcılar, duvar kağıdının durumunu belirlemek için bu ayar menüsünü kullanabilecektir. Örneğin, duvar kağıdı yalnızca bir sohbet veya tüm sohbetlere ayarlanabilir. Kullanıcılar bu özelliği kullanarak istedikleri her sohbet için farklı bir duvar kağıdı kullanabilecekler.

WhatsApp'ın yaklaşmakta olan özel duvar kağıdı özelliğinin yardımıyla kullanıcılar, belirlenen duvar kağıtları için opaklığı da ayarlayabilirler. Yani isterlerse kullanıcılar belirledikleri duvar kağıdını daha şeffaf bir şekilde ayarlayabilecekler. Bu sayede kullanıcılara daha özgür deneyimler sağlanacaktır. Ayrıca duvar kağıdına grafiti eklenebilir.


WhatsApp'ın duvar kağıdını özelleştirme özelliğinin kaderi belirsiz. Geliştirme ekibi bu özelliği sonraki Beta sürümünde kaldırabilir. Belki de özellik hazırdır ve geliştirici ekibi, birkaç sürümden sonra özelliğin kararlı bir sürümünü kullanıcılara yayınlayabilecektir. Bu arada WhatsApp'ın iOS sürümünde bu özelliğin nasıl kullanıldığı belli değil. Önümüzdeki birkaç gün, bu özelliği kullanmak isteyen kullanıcılar için çok aktif olacak.

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.