adsense

Ne zaman öleceğini bilsen ne yapardın? Filmin ismi…

 


Bugün, korku / gerilim filmi önereceğiz: Countdown. Peki filmin konusu nedir, biraz konuşalım.

Bir gün öleceğimizin farkında olsak da zamanı bilmiyoruz. Öğrenmek ister miyiz? Muhtemelen onu gösteren bir telefon uygulaması olduğunu duyduysanız, çoğumuz meraktan - ama tabii ki inanmadan indirip denerdik. Film arkadaşlarımız bunu yapıyor!


Film direk konuya giriyor. Tahmin edebileceğiniz gibi uygulamanın adı Countdown. İndirirken, kullanıcı sözleşmesini onaylamanız gerekir. Karakterlerimiz bunu hepimizin yaptığı gibi okumadı ve onayladı. Çoğu inanmasa da zamanı az olanlar için karanlık saat yaklaşıyor.


Elbette çok az zamanları olduğunu öğrenenler, "Bunun doğru olup olmadığını bilmek istiyorum" diyecekler. Günlük hayatta temkinli davranıyorlar ve planlarını iptal ediyorlar. Ardından telefon "Kullanıcı sözleşmesi iptal edildi" bildirimi alır. Bundan sonra insanlar kayıp yakınlarını görmeye ve farklı sesler duymaya başlar. Zaman dolduğunda ölürler.


Bu uygulama telefondan kaldırılamaz, yedek telefon kullanılamaz ve hattı değiştirseniz bile sizi bir şekilde bulacaktır. Telefonu kapatmak yardımcı olmayacak. Uygulamadan bildirim almaya devam edeceksiniz. Bununla birlikte, kahramanımız Quinn Harris (Elizabeth Lail) ölümden kaçmanın bir yolunu bulmaya başladı ve bu süreçte aynı sorunu yaşayan Matt (Jordan Calloway) ile karşılaştı.


Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.