adsense

Spotify Elden GidiyahTÜK, İnternette yayınlanan Spotify ve benzeri birçok platforma karşı uyarıda bulundu.RTÜK, resmi duyurusunda "Yayın lisansı olmadan internet yayınının URL'sini tanımlayın" ifadesini yayınladı.

"Yukarıda belirtilen internet sitesi; İnternet Radyo, Televizyon ve İsteğe Bağlı Yayın Yönetmeliği'nin 10. maddesi çerçevesinde" Yayın lisansı olmadan yapılan yayın hizmetleri " İnternet üzerinden yapılan yayın faaliyetleri yayın lisansı için başvuruda bulunur.İstek ve ilgili firmayı içeren dilekçede yayın lisans ücreti üç ay peşin ödenmiş ise üç ay süreyle yayına devam edebilirsiniz. Belirtilen süre içinde internetten o süre için yayın lisansını peşin ödediği takdirde, şirkete talebi içeren bir dilekçe sunmadan üç ay daha yayın hizmeti verebilir ve yayın lisans ücretini üç ay içinde ödememiştir. avans veya yayın hizmeti, bu duyurunun yayınlanmasından sonraki 72 saat içinde durdurulmamışsa. Türkiye Cumhuriyeti Meclisi, 6112 sayılı Kanunun 29 / A bendinin 2. fıkrası ve kanunun 33 üncü fıkrasının 1. fıkrası uyarınca barışla ilgili yayınlara erişimin yasaklanmasını ister.

RTÜK ve Spotify’ın çalışmasının ilk test sonuçları Türkiye Büyük Millet Meclisinde (TBMM) Facebok için bir tehdit olduğunu gösteriyor. Bazı argümanlar için Genel Kurul, "İnternet Medyasında Yayınlara İlişkin Yönetmelik ve" Çatlama Yasasında "Değişiklik Yapıldı. Yeni Türk sosyal düzeni, bu tür yayınların “Tercihli Kanun” a karşı işlediği suçları onayladı. 1 Ekimden günden itibaren geçerli olmak üzere, günde bir milyondan fazla ziyarete sahip sosyal ağ sağlayıcılarının artık Türkiye'de bir temsilciliğine sahip olmaları gerekiyor

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.