adsense

ÖĞRENCİLERİMİZE YENİ KAYNAK SAĞLAYARAK DESTEK SUNMAYA GAYRET EDİYORUZ

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), uzaktan eğitim sürecinde öğrencilere ek kaynaklarla destek olmak amacı ile 4. dersliklera yönelik hazırlanan çalışma fasiküllerinin üçüncü ve dördüncü üniteleri yayımlandı. Bakan Selçuk yapmış olduğu açıklamada ‘Ünitelerin işleniş vaktine göre sene boyunca fasiküller yayımlamayı sürdüreceğiz’ dedi.


MEB'den yapılan açıklamaya göre, yeni paylaşılan fasiküller, Türkçe, matematik, fen bilimleri, din kültürü ve ahlak bilgisi, sosyal bilgiler ve İngilizce derslerinden çoktan seçmeli sorular ve etkinlikler içeriyor.

 

Fasiküllere, "http://odsgm.Meb.Gov.Tr/" adresinden erişilebiliyor.

 

4.derslikler için serinin birinci ve ikinci ünitelerinden oluşan 11 fasikül, önceden yayımlanmıştı.

 

"ÖĞRENCİLERİMİZE YENİ KAYNAK SAĞLAYARAK DESTEK SUNMAYA GAYRET EDİYORUZ"

 

Açıklamada değerlendirmelerine yer verilen Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, uzaktan eğitim sürecinde öğrencilere sunulmakta olan kaynakları çeşitlendirdiklerini hatırlatarak, "Bu süreçte öğrencilerimize zengin ve eğlenceli, basılı ve dijital onlarca yeni kaynak sağlayarak destek sunmaya gayret ediyoruz." ifadesini kullandı.

 

Bugün yayınlanan çalışmada 4. Sınıf seviyesinde üçüncü ve dördüncü üniteleri kapsayan fasiküllerin paylaşıldığını belirten Selçuk, şunları kaydetti:

 

"Kazanım kavrama testleri, LGS için örnek sorular ve çalışma soruları, 5, 6 ve 7. derslikler için beceri temelli testler, 9, 10, 11 ve 12. derslikler için tekrar testleri, ilköğretim 2, 3, 4. derslikler için çalışma soruları, 5, 6, 7 ve 8. derslikler için 1, 2, 3 ve 4. üniteleri kapsayan çalışma fasikülleri gibi bir çok kaynağı önceden yayımladık. Ünitelerin işleniş vaktine göre sene boyunca fasiküller yayımlamayı sürdüreceğiz."

-

Hürriyet

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.