adsense

SON DAKİKA.. YÖK'ten üniversitelerde 'yüz yüze eğitim' açıklaması


SON DAKİKA.. YÖK'ten üniversitelerde 'yüz yüze eğitim' açıklaması

SON DAKİKA HABERİ: YÖK, uygulamalı eğitimin gurup olarak yüz yüze, teorik eğitimlerin ise asgari yeterlikler göz önüne alınarak çevrim içi yapılmasına karar verdi. Öte yandan YÖK, salgın endişesi ya da barınma sebebiyle eğitime devam etmek istemeyen öğrencilerin "kayıt dondurma" hakkından yararlandırılmasını kararlaştırdı.

Yüksek öğretim Kurulu (YÖK) üniversitelerde yüz yüze eğitim ile alakalı olarak açıklamada bulundu.

 

Uygulamalı eğitimin gurup olarak yüz yüze, teorik eğitim ilerin ise asgari yeterlikler göz önüne alınarak çevrim içi yapılmasına karar verdiklerini açıkladı.

 

YÖK, salgın endişesi ya da barınma sebebiyle eğitime devam etmek istemeyen öğrencilerin, ''kayıt dondurma" hakkından yararlandırılmasının kararını da veriklerini belirti.

 

Üniversitelere gönderilen fotoğrafı yazıda, Sağlık Bakanlığı'nın dönem ortasında konuyla alakalı tekrar bir değerlendirme yapacağı belirtildi.

 

Dün gerçekleşen Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısının ardından yazılı açıklamada bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, üniversitelerde yüz yüze eğitime geçilip geçilmeyeceğine ilişkin, ''Uygulamalı eğitimin mümkün olduğunca yüz yüze yapılması, teorik eğitim ilere ise çevrimiçi olarak devam edilmesi görüşü YÖK'e iletilmiştir" ifadelerine yer vermişti.


Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.