adsense

PUBG'de 10 yıl boyunca girişi engellendi!

 

PUBG'de milyonlarca kullanıcı aynı anda oyuna girip saatlerce ekran başından ayrılmazken, oyunda hile yapıldığı yönünde söylentiler oyuna zarar verdiğinden oyun yönetimi hilecilere göz açtırmıyor.


Ekip, en son hile tespit teknolojisini kullanarak, Mobil'de hile yaparken tespit ettiği bir oyuncuya kısa süre önce 10 yıllık bir ceza verdi. 10 yıldır yasaklı olan bu hesabın oyuna girilmesi mümkün olmayacaktır.

PUBG'nin diğer versiyonlarına göre cep telefonlarında ciddi zayıflıkları bulunan oyun, Ban Pan adlı özel bir projesiyle bu algıyı değiştirecek gibi görünüyor. Bu projenin bir parçası olarak 10 yıllık cezalı hesap ortaya çıktı. Projesinin ayrıntılarının karakterini görünmez yapan bir kişiye ait olduğu bir videoda suçüstü yakalandı. Normal hilelerden farklı olarak yakalanan oyuncunun olağanüstü yöntemi;
Hileci, tamamen sıradan iki akıllı telefon kullanarak sistemi kandırmayı başarıyordu. Bu hile sayesinde oyuncu görünmezdi ve rakiplerini bu şekilde mağlup etti.

Tencent'in açıklamasına göre, tüm platformlarının yaklaşık % 95'i oyun güvenliği tarafından otomatik olarak cezalandırılıyor.


Kaynak: https://www.hurriyet.com.tr/teknoloji/pubg-oynarken-hile-yapti-10-yil-boyunca-oyuna-girisi-engellendi-41458523

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.