adsense

Üniversiteye Yeni Başlayanlar İçin Yurt Eşyaları TavsiyesiÜniversiteye yeni başlayanlar için bir liste oluşturduk, bu liste temel ihtiyaçları içeriyor. Yurda çıkarken bütün eşyaları yanınızda götürmenize gerek yok o yüzden mümkün olduğu kadar az eşya ile gitmek çok faydalı olacaktır. Bu az eşyalar içerisinde öncelikli olanlar ise aşağıda yer alıyor. Gelin birlikte bakalım.


Giysi

'Hadi canım, atıyorsun’ dediğinizi duyar gibiyim ama bunun için ekstra bir başlık açmak istedim. Evden çıkarken tüm kıyafetlerinizi dolaptan çıkarmanıza gerek yok. Unutmayın ki kendi evinize gelmeniz için zamanınız olacak ve eşyalarınız tekrar götürebileceksiniz. Kışın, sadece kışlık; yazın sadece yazlık kıyafetlerinizi almanız yararınıza olacaktır çünkü yurttaki gardırobunuz, evdekinden çok daha ufak olacağı için fazla kıyafetlerinizi koyacak yer bulamayacaksınız.

 

Yedek Nevresim Takımı

Yurtlar nevresim takımı, yorgan ve yastık veriyor fakat “kendi yastığım, yorganım olmadan asla” diyenlerdenseniz yanınızda yedek bir yastık veya yorgan almayı unutmayın. Bir de her ihtimale karşı bir takım nevresim ve ufak bir battaniye almanız faydanıza olacaktır.

 

TerlikBazı yurtlarda koridorda halı bulunuyor ama bazılarında bulunmuyor, bu yüzden terlik almanız sizin için çok iyi olacaktır. Koridorda halı olsa bile katlar arası merdivenlerde giymeniz için ayrı bir terlik daha alabilirsiniz. Bu terliği dışarda da giyebilirsiniz. Ancak oda ve koridor için temiz ayrı bir terliğin olması gerektiğini söylememize gerek yok sanırım.

 

Üçlü Priz – Uzatma Kablosu

Gideceğiniz yurda göre değişir ama genelde öğrencilerin ihtiyaç duyacağı bir üründür. Odalarda maksimum üç priz bulunabiliyor ve bu da sizin yatağınızın yanına gelmeyebilir. Bu durumda uzatma kablosu sizin için bir hayat kurtarıcı olacaktır.

 

Kişisel Hijyen MalzemeleriTırnak makası, diş macunu ve fırçası, törpü, tıraş makinesi veya tıraş bıçağı, banyo lifi, deodorantlar, kremler, şampuanlar… Kısacası gerekli olan her şey.


Elektronik EşyalarElektronik malzemeler için de ayrı bir başlık açmak istedim, çünkü illaki bilgisayar veya tablet tarzı cihaz götüreceksiniz. Eğer götürecekseniz en azından ortama ısınana ve insanları tanıyana kadar ortada bırakmayın, gerekirse dolabınıza koyup kilitleyin. Bunların haricinde okulda kullanmak için muhakkak Flash belleğiniz olsun, hatta birden fazla olsun. Gece kuşu iseniz bir tane masa lambası veya kitap okuma lambası alabilirsiniz.

 

HavlularYine de buraya yazalım. Havlular önemli çünkü.

 

Dolap KilidiTanımadığınız birçok insanla aynı yerde kalacağınızı unutmayın. Yurtta olmadığınız sürece, eşyalarınızı güvende tutmak için klasik asma kilit almanızda fayda var.

 

Askı ve HurçlarEğer benim gibi düzen meraklısıysanız hurç dolap içi düzenleyici ve askıyı muhakkak unutmayın.

 

ÜtüÖzel yurtlarda genelde personeller ütünüzü yapıyor ancak bazı bazı yurtlarda ortak ütü odaları bulunuyor. Yok ben kendi eşyamı kullanmak istiyorum diyorsanız ütü alabilirsiniz.

 

Saç Kurutma MakinesiBuna kızlar için düzleştirici, maşa; erkekler için tıraş makinesi gibi cihazları da ekleyebiliriz. Yurt hayatında çoğu zaman kurtarıcı oluyorlar.

 

Yurda çıktığınızda sizin gibi pek çok kişi olacaktır. O yüzden bazı eşyaları ortak almak daha hesaplı olabilir.
Kaynak: https://birparcatuhaftik.com/universiteye-adim-adim-yurt-icin-gerekli-malzemeler/

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.